اشتغالات معنوی، به جای معرفت امام

درد اصلی اینجاست که امروز اکثریت مؤمنین به جای اینکه به دنبال شناخت امام باشند، سرگرم حبّ و بغض‌های معنوی و جزییات عبادی هستند؛ یعنی گرفتار اشتغالاتی در جلوه‌ی دین شده‌اند و شیطان "عَنْ أیْمانِهِمْ"[1] (از سمت راست) آنان را به خود مشغول کرده است! "عَنْ أیْمانِهِمْ" بر اساس روایات، جاذبه‌ها و فریب‌هایی از سوی شیطان است که از جانب دین و دین‌داری به او اصابت می‌کند[2]. تا آنجا كه فرد به نام خدمت به دین و معنا و پرداختن به عبادات، چنان اسیر و گرفتار منیّت‌ها و خودی‌ها می‌شود که از اصل موضوع یعنی شناخت امامش، غافل می‌ماند!

کتاب امام منتظر واقعی، صفحه 15 و 16


[1]- اشاره به آیه 17، سوره اعراف : "ثُمَّ لَآتِیَنَّهُمْ مِنْ بَیْنِ أیْدیهِمْ وَ مِنْ خَلْفِهِمْ وَ عَنْ أیْمانِهِمْ وَ عَنْ شَمائِلِهِم..." : [شیطان گفت:] سپس هر آینه از پیش رو، پشت سر، راست و چپشان می‌آیم.

[2]- بحار الأنوار، ج‏60، ص152 : "...وَ عَنْ أیْمانِهِمْ‏ اُفْسِدُ عَلَیْهِمْ أمْرَ دِینِهِمْ بِتَزْیِینِ الضَّلالَةِ وَ تَحْسِینِ الشُّبْهَةِ..."؛ و از سمت راست آنان، امر دینشان را برایشان فاسد می‌كند، با تزیین گمراهی و نیكو جلوه دادن شبهات.لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید