از ورود امام خمینی(رحمة‌الله‌علیه) تا ظهور سلالۀ حسینی سلام‌الله‌علیه

در زمان امام راحلمان(رحمه‌الله‌علیه) تجربه کردیم و دیدیم وقتی قلوبمان را از فرهنگ شاهنشاهی برگرداندیم و فهمیدیم جلواتی که عرضه كرده، باطل است، چطور عالم بسیط غیبی به سراغمان آمد و انقلابمان چنان ناگهانی محقق شد که هیچ‌کس حتی آمریکا و حتی خود شاه، انتظار آن را نداشتند و اصلاً باور نمی‌کردند امام بیاید.

جریان امام زمان(عجل‌الله‌فرجه) هم همین است. یعنی اگر ما قلوبمان را متحد کنیم، او می‌آید. ولی چرا ما؟ چون ما جزء "أشیاعنا"[1] هستیم و امام زمان(عجل‌الله‌فرجه) در فرمایششان نفرموده‌اند همۀ مردم، بلكه فرموده‌اند شیعیان ما اگر در وفای به عهد باشند، ما می‌آییم.

امروز امام از ما شیعیان، انتظار اتحاد قلوب دارند، مخصوصاً در مملکت ایران كه خودش یک پایۀ ظهور حضرت است؛ ملتی که در دوران گذشته تحت استعمار آمریکا و انگلیس و کمونیسم بود؛ ولی دیدیم چطور آنان را بر سر جایشان نشاند؛ دست‌گماشتۀ آمریکا را از کشور بیرون انداخت و با فرهنگ کمونیسم و چپ‌گرایی مبارزه کرد.

اکنون نیز شیطان بیکار ننشسته است. امروز دست شیطان از آستین سکولاریسم بیرون آمده و ما باید با آن مبارزه كنیم. لذا من و شما که شیعۀ مهدی‌(عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه) هستیم، اگر در وجودمان فرهنگ غرب را نپذیریم و آرام‌آرام در استفاده کفایت کنیم، زمینۀ ظهور عهد دینی قطعا آماده می‌شود.

برگرفته از کتاب "آمادگی برای ظهور"، ص 333.

 


[1]بحارالانوار، ج 53، ص 177 [و اگر شيعيان ما -كه خداوند آنان را بر طاعتش توفيق دهد- در وفاي به عهدي كه بر ايشان است، اجتماع قلوب داشتند، يُمن ديدار ما از ايشان به تأخير نمي‌افتاد.]لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید