آمادگی برای ظهور

آنچه در اين كتاب مي خوانيم...


 

 

 

 ای شیعه؛ هزار و اندی سال است امام‌ات در زندان است! یوسف فاطمه-علیها السلام- را زلیخای هوای نفسمان در زندان برده است؛ اما محض رضای این زیبای ازلی و ابدی، در عمرت چقدر برای غیبت و غربت او اشک ریخته‌ای و دانه‌های اشک، صورتت را خیس کرده است!؟ چقدر شب‌ها بلند می‌شوی و می‌گویی: مهدی جان، الآن کجایی؟! چقدر گریه کرده‌ای که: یابن‌الحسن، تا کی به دوری‌ات صبر کنم و چگونه دوام آورم؟! چقدر صبح کردی و در حقیقتِ "عَزِیزٌ عَلَیَّ أنْ أرَی الْخَلْقَ وَ لاتُرَی" اشک ریختی که: مهدی جان، امروز هم چشمم به همه می‌افتد جز تو! چند غروب جمعه، دلت از غم فشرد و... .

نمی‌شود با گردن‌فرازی به آقا گفت که: آقاجان، من تو را دوست دارم؛ تو هم بیا حاجات مرا روا کن و دوستم داشته باش! در حالی که خداوند در قرآن برای محبت، چارچوب و قانون داده است: "قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللهَ فَاتَّبِعُونی یُحْبِبْكُمُ اللهُ"؛ اگر خدا را دوست دارید، منِ پیغمبر را تبعیت کنید، تا خدا شما را دوست بدارد. من هم شما را به مودّت اهل بیتم سفارش می‌کنم: "قُلْ لا أسْئَلُكُمْ عَلَیْهِ أجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَی"...

 

 

 


اين كتاب از چه سخن مي گويد؟


 

 

 

 حقیقت انتظار، در آمادگی برای ظهور حضرت حجت-عج الله- نهفته است و یکی از ضروریات این آمادگی، تقوا و کرامت نفس است. در حقیقت، یکی از عوامل تأخیر ظهور، ما هستیم! چرا که معرفتمان نسبت به حقیقت امام، چنان نیست که ما را به وفای عهدمان بکشاند؛ در صورتی که باید در وفای به عهد، به اجتماع قلوب برسیم و دست در دست هم، در همه‌ی مراتب، گناه را ترک کنیم؛ و البته هیچ یک از این‌ها حاصل نمی‌شود، مگر با معرفت به حقیقت امام؛ نه محبت و حتی تبعیت صوری و ظاهری.

ابتدا باید حضور و ظهور امام را در وجود بیابیم؛ چنان‌که آیت‌الله بهجت فرموده‌اند: «هر کس باید به فکر خویش باشد و راهی برای ارتباط با حضرت حجت-عجّل الله- و فرج شخصی خویش پیدا کند، خواه ظهور نزدیک باشد و خواه دور»؛ که اگر امام در وجود شخصی ظهور نکند و تطهیر در سه عالم وجودی او صورت نگیرد، توان ادراک حضرت و قرار گرفتن در کنارش را نخواهد داشت.

لذا تخلق اسمائی، لازم است تا ظرف کوچک قلب با تپش‌های عاشقانه وسعت گیرد و معشوق‌های کاذب را کنار زند و مست از شراب ناب عشق، ازخود به بی‌خودی رسد و معشوق حقیقی را نظاره‌گر باشد.

 

 


برخي از اهداف چاپ اين كتاب


 

 

 

ادراک درد غیبت آن امام

کسب معرفت نسبت به امام، غیبت ایشان و وظایف شیعیان

درک حقیقت انتظار، که آمادگی برای ظهور منجی بشریت است

شناخت راه‌های زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی موعود-عجّل الله- و جلب رضایت حضرت دوست

فهم لزوم تخلق اسمایی در سه بُعد وجود یعنی ماده، خیال و عقل

اصلاح اندیشه و تقویت عشق به محبوب جان

شناخت فلسفه‌ی وجودی امام

بیان حقیقت دین برای جوانان

شناخت انسان کامل به گونه‌ای که او را مرتبط به خدا و نماینده‌ی او بر زمین بدانیم

شناخت امام به عنوان واسطه‌ی رسیدن به خدا

چگونگی رها شدن از فتنه‌ها

بیان ثمره‌ی قطعی محبت

معرفی ولایت، به عنوان صراطی بر جهنم دنیا!

بررسی کیفیت حضور امام در وجود

 


شناسنامه كتاب


 

 

 

 

 نویسنده: فاطمه میرزایی (لطفی‌آذر)

قطع: رقعی

تیراژ: 3000 جلد

انتشارات: فکر آوران

تعداد صفحات: 340 صفحه

تاریخ و نوبت چاپ: سال 1387 - چاپ اوللطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
۱۸:۰۱ چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۳۰

رضاپاسخ


ممنون از شما

۰۶:۵۶ دوشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۴پاسخ


خيلي خوب بود

۰۶:۳۰ دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۰۹

محمدرضاپاسخ


ممنون از شما