انفجار نور

آنچه در اين كتاب مي خوانيم...


 

 

 

بلای بزرگ قرن ما که در جان همه‌ی انسان‌های مدرن اعم از شیعه و مسلمان و غیر مسلمان افتاده، روزمرگی و رفاه‌طلبی است. انسان‌هایی که هر چه عرضه می‌شود، می‌پذیرند؛ هر جا می‌روند، رنگ همان جا را می‌گیرند؛ و هر چه پیش می‌آید، همان برایشان ایده‌آل می‌شود. اما این بیماری در جسم افراد نیست و لذا نه به راحتی قابل شناخت است، نه دردش راحت احساس می‌شود؛ وگرنه سریعاً دنبال درمانش می‌رفتند. این بیماری، نتیجه‌ی گسیختگی از تاریخ وجود است، که آشفتگی روح را به دنبال دارد و در نتیجه‌ی آن، انسان نمی‌تواند به هستی متصل شود و وسعت عالم بقیةاللّهی را ادراک کند. این است که حتی اگر همه چیز مهیا باشد، دلش مدام در آشفتگی، نگرانی، اضطراب و خواطر است؛ در حالی که آرامش و نگرانی دل انسان باید برای قرب و بعد به خدا و اسماء الهی باشد. 
پس امروز باید خود را محک بزنیم، که ایده‌آلمان از کدام نوع است. مبادا همچون كسانی باشیم كه وضع موجود را خواستند و در مقابل اولیاء حق ایستادند؛ زیرا چنان‌که گفتیم، حق و آنچه برای مردم سودمند است، در تثبیت و پایداری‌اش، به سمت ظهور حرکت می‌کند و در زمین باقی می‌ماند؛ و باطل در مانور و کثرتش هر چند مدتی نمود دارد، ولی نهایتاً از بین رفتنی است...

 


اين كتاب از چه سخن مي گويد؟


 

 

 

این کتاب به ریشه‌یابی عواملی که موجب سرگردانی و انحراف مردمان عصر حاضر شده، می‌پردازد و آن را ناشی از فراموشی عالم الست و تاریخ وجود انسانها می‌داند. عالم الست، عالمی است که تمام هویت م، در مقابل جلوات خداوند، حضور داشته و پیمان بسته است؛ ولی این عهد معهود را در عالم دنی، تحت تاثیر حدود و نمودها فراموش کرده است. 
آدمی برای رهایی از سردرگمی‌ایی که در دنیا گریبانگیرش شده است، باید تاریخ اصلی و شخصیت الستی خود را در بُعد فردی و اجتماعی پیدا کند و با اصلاح بینش، بتواند از ظلماتی که اسیر آن بوده است، عبور کند و با حرکت صحیح در حیات زمینی به عالم آسمانی راه یابد. 
در سیر کتاب، به جریانات انقلاب اسلامی و نقش آن در زمینه سازی ظهور حضرت حجت-عجّل الله- می‌رسیم و در مقابل معرفی حاکمیت حق، به تبیین نقطه مقابل آن، یعنی «غرب» و چرخاننده‌ی اصلی آن «صهیونیسم» پرداخته می‌شود.

 

 


برخي از اهداف چاپ اين كتاب


 

 

 

الست در زندگی فردی

چگونگی یافتن وجه خدایی

کیفیت حرکت در مسیر دین حنیف

چگونه قرآن را به نطق آوریم؟

تبیین قیامت فرد و قیامت اجتماع

صورت‌های مختلف سنن الهی

ارتباط میان فرج و ظهور

ایده‌آل انقلاب چیست؟

بررسی ابعاد مختلف انقلاب اسلامی و حاکمیت ولایت فقیه بر اساس سنن الهی

 


شناسنامه كتاب


 

 

 

نویسنده: فاطمه میرزایی (لطفی‌آذر)

قطع: رقعی

تیراژ: 3000 جلد

 انتشارات: فکر آوران

 تعداد صفحات: 368 صفحه

تاریخ و نوبت چاپ: سال 1389 - چاپ اوللطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید