راه و بيراهه

آنچه در اين كتاب مي خوانيم...


 

 

راه و بیراهه (جلد دوم شیطان‌شناسی)

شیطان را به عنوان جریانی حاضر در جان همۀ انسان‌ها شناختیم که هرکس می‌تواند با پذیرفتن آن، پلیدی‌ها و شیطنت‌ها را از خود بروز دهد یا با کنار زدن آن، به عالم انسانیت وارد شود و اوصاف زیبای الهی را آشکار کند.

اکنون می‌خواهیم ببینیم این جریان در جان انسان چگونه عمل می‌کند و حمله‌هایش کدام بُعد وجود او را هدف می‌گیرد. آیا در روح تصرف می‌کند یا به جسم می‌پردازد؟ یا اینکه فقط با خیال و توهم وارد می‌شود؟

 


اين كتاب از چه سخن مي گويد؟


 

 

در کتاب «شیطان، آشنای ناشناخته» شیطان را به عنوان جریانی حاضر در جان همۀ انسان‌ها شناختیم که هرکس می‌تواند با پذیرفتن آن، پلیدی‌ها و شیطنت‌ها را از خود بروز دهد یا با کنار زدن آن، به عالم انسانیت وارد شود و اوصاف زیبای الهی را آشکار کند.

اکنون «راه و بیراهه» را ورق می‌زنیم تا ببینیم این جریان در جان انسان چگونه عمل می‌کند و حمله‌هایش کدام بُعد وجود او را هدف می‌گیرد. آیا در روح تصرف می‌کند یا به جسم می‌پردازد؟ یا اینکه فقط با خیال و توهم وارد می‌شود؟

می‌خواهیم قدم‌به‌قدم با صفحات این کتاب همراه شویم و عالم خیال خود را که جولانگاه شیطان است، بشناسیم. به این امید که آن را از آلودگی و پراکندگی برهانیم و به دنبالش تمام وجودمان را یکپارچه به دست ولایت بسپاریم.

 


برخي از اهداف چاپ اين كتاب


 

 

 • شناخت جایگاه شيطان در مراتب وجود انسان

  انواع مغالطه‌های شيطانی

  دلایل ادبار و اقبال عقل در وجود

  آشنایی عوامل آلودگی خیال

  شناخت ریشه‌های خوبی و بدی در درون

  بررسی شيطان در مثنوی

 


شناسنامه كتاب


 

 

نویسنده: فاطمه میرزایی اهرنجانی

قطع: رقعی

تدوین و تنظیم: مریم همتی

ویراستار: زينب شهرابی

تیراژ: 1000 جلد

انتشارات: ارمغان طوبی

تعداد صفحه: 284 صفحه

تاریخ و نوبت چاپ: سال 1397 – چاپ اوللطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید