زيارت

آنچه در اين كتاب مي خوانيم...


 

 

 

اوصاف و اخلاق و رفتار امام، برای زائر، غذای روح است. اگر چه امام، مظهر و مُظهر تمام‌نمای صفات الهی است و همیشه دائم‌الفضل است، اما در استفاضه، ابزار و آلات زائر باید سالم باشد تا از آثار حیاتی و افاضات امام بهره‌مند شود. لذا پایه‌ای‌ترین رکن زیارت، آن است که زائر با دل و جان طاهر به زیارت مزور برود... . لذا ما اگر عاشق واقعی ائمه-علیهم السلام- باشیم، باید خودی‌ها را بشکنیم؛ ولی متأسفانه هر بار که زیارت رفته‌ایم، برای گرفتن حاجتی بوده، نه برای اینکه محبوب را تماشا کنیم و کمالاتش را بگیریم... .
هنگام ورود به حرم، برای لحظاتی تمرکز کنید؛ بایستید و در دل، حضور پیدا کنید و دعاهای وارده را بخوانید؛ که این دعاها اگر با حضور دل خوانده شود، دل را به حریم می‌کشاند.

 


اين كتاب از چه سخن مي گويد؟


 

 

 

زیارت، آغاز حرکت است و رفتن با کوله‌بار عشق در جاده‌ی پرنور ولایت؛ حرکت برای عرضه‌ی خویش در پیشگاه او؛ که لحظه‌ای از ما دور نیست. زیارت، آغاز پرشور جستجو و حرکت به سوی اتحاد با کاملی است که در تقرب به او، دردهای روح، درمان می‌پذیرد؛ و زیارت‌نامه، مکتبی است که انسان ناقص، با حرکت در مسیر ترسیم‌شده در آن، به انسان کامل وصل می‌شود. زائر در زیارت، زیبایی مزور را می‌بیند و درمی‌یابد در عین حال که خود، نقص دارد، امکان کمال نیز در او هست؛ لذا از نقص حرکت کرده، به سوی کمال وجودی قدم برمی‌دارد. شرط زیارت، گشتن به دور ضریح و بوسیدن آن نیست! شرط زیارت، عارف بودن به حق امام است؛ یعنی چشیدن و یافتن حقیقت امام و تغییر اوصاف و افعال زائر و حرکت به سوی اوصاف و افعال او.

 


برخي از اهداف چاپ اين كتاب


 

 

 

ادراک حقیقت، فلسفه و سرّ زیارت

شناخت طریق بهره‌مندی باطنی از زیارت

چگونگی حضور ملائکه در حرم

تبیین آداب حضور و محضر

آداب ظاهری و باطنی زیارت

شناخت مطلوب فطری انسان

بررسی موجبات عشق

بیان راز نهفته در زیارت‌نامه

بررسی راه‌های کسب معرفت امام

بهره‌گیری از نور امام در زیارت

زیارت خاص امام حسین-علیه السلام- 

راه ورود به حریم امام

تبعیت، تقلید یا اقتباس؟!

 


شناسنامه كتاب


 

 

 

نویسنده: فاطمه میرزایی (لطفی‌آذر)

 قطع: رقعی

 تیراژ: 3000 جلد

 انتشارات: نیک‌ملکی

 تعداد صفحات: 120 صفحه

تاریخ و نوبت چاپ: سال 1385 - چاپ اوللطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
۲۱:۱۱ شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

فاطيماپاسخ


خيلي ممنون

۰۶:۵۷ دوشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۴پاسخ


من اين كتاب رو خوندم خيلي خوب بود

۰۲:۳۱ سه شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۵

سعیده همتی پورپاسخ


سلام فایل PDF کتاب زیارت رو چطور می تونم داشته باشم

۰۷:۰۵ جمعه ۱۳۹۸/۱۲/۰۹پاسخ


سلام ببخشید رمز عبور چجوری بگیرم،برای ثبت نام رمز میخوان پاسخ: سلام، رمزعبوری نداریم، در ثبت نام یک رمز برای خودتون انتخاب کنید و پس ازاتمام ثبت نام، دفعات بعد، از آن برای ورود به کاربری خود در سایت استفاده کنید.

۱۲:۰۰ چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴

هاجر خلج زادهپاسخ


با عرض سلام و خسته نباشید ،کتاب رو به چه صورت تهیه کنیم پاسخ: سلام، پیام اول این کانال تلگرام https://t.me/ProfessorBooks را مطالعه ودر صورت نیاز از آی دی @hamgamaan سوال کنید.