معرفت نور

آنچه در اين كتاب مي خوانيم...


 

 

 

مهدی مهدی گفتن، "عَجِّل عَلی ظُهورِک" گفتن یا دعای ندبه خواندن، چیزهایی نیست که ما اسمش را یادِ امام بگذاريم و اعتراض هم بکنیم که چه کسی می‌گوید امام از یاد رفته و غریب است؟! از یاد رفتن امام، یعنی حقیقت وجودی او در ابعاد اعتقاد، اخلاق، عمل و سیره، تأثیری بر روند حرکت و كیفیت زندگی ما نداشته باشد؛ یعنی یادش هستیم، ذکرش را هم به لفظ می‌گوییم، ولی به فرمایش صاحب "المیزان"، یاد و ذکرمان عین نسیان و فراموشی است!... 
لحظه‌ی ظهور، زمانی است که خدا اذن دهد و خدا هم وقتی اذن می‌دهد که من و شما از سرِ صدق، "بِنَفْسِی أنْتَ یا صاحِبَ الزَّمانِ" بگوییم. این هم زمانی میسّر است که در آزمایش‌ها، تمام علقه‌هایمان را در مسیر خدا و امام فدا کرده باشیم. به عبارت دیگر، امام به اذن خدا ظهور پیدا می‌کند؛ اما باید من و شما هم راست بگوییم و در ادعاهایمان، صادق باشیم. اینجاست که ما در تأخیر و نیامدن امام، مؤثریم؛ چون راست نمی‌گوییم!

 


اين كتاب از چه سخن مي گويد؟


 

 

 

در مباحث این کتاب، در صدد شناخت صحیح و عرفانی امام، ادراک حضور ولایی و ارتباط باطنی با ایشان و بررسی ترفندهایی که شیطان به عنوان موانع برای ما گسترده، هستیم؛ تا با مانع‌برداری در وجود و بیدار کردن فطرت، شوق و حرکت حقیقی را برای انتظار صحیح ایجاد کنیم. در عصر آخرالزمان که غالب انسان‌ها، به پوچ و بی‌هدف بودن زندگی‌شان معترف‌اند و آرامش وجودی ندارند و خواسته و ناخواسته، به دنبال حقیقتی فوق ظاهر دین می‌گردند، ضروری‌ترین موضوع، شناخت امام زمان(عجّل‌الله‌فرجه) و حرکت در جهت رسیدن به آن هدف غایی است. لذا در این راستا باید ترفندهای شیطان را که ما را دچار غفلت و فراموشی کرده است، بشناسیم و بدانیم اگر در میادین امتحان، حول محور امام حرکت نکنیم، پیوسته از مسیر ولایت دور می‌شویم و در ابتلائات، از غربال بیرون می‌افتیم. لذا باید با شناخت جایگاه خود و امام، موانع وجودی را از میان برداریم و به تکالیفمان در زمان غیبت عمل کنیم، تا اراده‌ی نهایی خداوند به ظهور رسد.

 

 


برخي از اهداف چاپ اين كتاب


 

 

 

بررسی ضرورت شناخت امام زمان(عجّل‌الله‌فرجه)

ادراک حقیقت یاد امام

تبیین اثرات شناخت اصولی امام

شناخت اسمی و رسمی امام زمان(عجّل‌الله‌فرجه)

اثبات وجوب وجود حجت در هستی

بررسی ادله‌ی عقلی در اثبات امامت

بررسی ادله‌ی نقلی در ضرورت حجت

بحث در حکمت غیبت امام

پاسخ به این سؤال که چرا مهدی(عجّل‌الله‌فرجه) آخرین حجّت است؟

تبیین تفاوت حضور و ظهور

شناخت سختی آخرالزمان

بیان نقش رهبر در تکامل اجتماع

ضرورت آماده بودن برای ظهور

 

 


شناسنامه كتاب


 

 

 

نویسنده: فاطمه میرزایی (لطفی‌آذر)

قطع: رقعی

تیراژ: 1000 جلد

 انتشارات: فکر آوران

 تعداد صفحات: 412 صفحه

تاریخ و نوبت چاپ: سال 1387 - چاپ اوللطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید