کتاب رو به آسمان غدير

برای اینکه با واقعه غدیر و ولایت حضرت علی (ع) بیشتر آشنا شویم می‌پردازیم به معرفی کتاب رو به آسمان غدیربیعت با ولایت، تنها تبریک گفتن عید غدیر و شعر و مولودی‌خوانی نیست؛ بلکه برای بیعت واقعی، باید روش‌هایمان را ولایی کنیم، سلیقه‌های جزیی خویش را بشکنیم، رنگ غیر را از درونمان بزداییم و اعمال و خصلت‌هایمان را به امام، عرضه کنیم... . 
بیعت یعنی شکستن خودی‌ها و إنّیت‌ها در وجود، برای ظهور حقیقت مولا در درون. پس عدم این بیعت، یعنی عدم ظهور مولا؛ که نتیجه‌ی آن، فراموشی حلال و حرام در عمل است، چنان‌که گویی اصلاً حضرت علی-علیه السلام- را نمی‌شناسیم؛ و بعد از اینکه طبق نظر و اندیشه‌ی خود عمل کردیم، تازه یادمان می‌آید که علی-علیه السلام- هم بود!

 

 برخی از اهداف چاپ کتاب رو به آسمان غدیر 

تفسیر ولایی خطبه‌ی غدیر و تطبیق آن بر امروز خود، برای حرکت در بطن آن؛

شناخت بیعت حقیقی از بیعت صوری با امیرالمومنین-علیه السلام- و بیان ملزومات آن؛

ریشه‌یابیِ این موضوع که چرا محبت‌های ما به اهل‌بیت-علیهم السلام- اثر حقیقی خود را نمی‌دهد؛

بیان چگونگی ادای حق امام و حرکت با ولایت در جزء جزء زندگی؛

در کتاب رو به آسمان غدیر می‌پردازیم به : معرفی صفات و روحیات دوستان و دشمنان حضرت علی-علیه السلام- برای تطبیق در زندگی خود؛

شناخت حقیقت تقوا، نفاق، گناه، انابه، اسرار قرآن و بسیاری حقایق دیگر، با توجه به مقام ولایت حضرات-علیهم السلام- .

کتاب رو به آسمان غدیر خانم لطفی آذر از چه سخن مي گويد؟

در کتاب رو به آسمان غدیر، سعی بر آن است که با تبیین حقیقت ولایت حضرت علی-علیه السلام- و بیعت با ایشان، با توجه به خطبه‌ی غدیر، بفهمیم که بدون ولایت نمی‌توان به مقام عنداللّهی و قرب رسید. اما پیش از آن، به نقش کلیدی برائت اشاره می‌شود و اینکه نیل به ولایت، بدون آن ممکن نیست. در ادامه نیز با یک مقدمه در شناخت حقیقی و بدون افراط و تفریط معصومین-علیهم السلام- تفسیر فرازهای خطبه‌ی غدیر آغاز می‌شود. در این میان، دسته‌هایی که پیامبر-صلّی الله علیه- را در مسیر ابلاغ ولایت، آزار دادند، بررسی می‌شوند، تا با شناخت آن‌ها، راه و روحیاتشان را ترک کنیم؛ همچنین کسانی را که یار آن حضرت -صلّی الله علیه وآله- بودند، می‌شناسیم تا همراه و همانندشان شویم. 
با مطالعه‌ی این کتاب، إن‌شاءالله در خواهیم یافت که باید آن به آن با امام، بیعت کنیم و حقیقت عهد غدیر را که ظهور همان میثاق الست با حقیقت ولایت است، تجدید نماییم؛ آن هم نه در ظاهر، بلکه در قلب و جان و در لحظه لحظه‌ی زندگی. اینجاست که حقیقت تقوا برایمان آشکار می‌شود: تقوا یعنی پذیرش همه‌جانبه‌ی ولایت و حرکت کردن با آن در همه‌ی ابعاد. 
در این کتاب، صفات دوستان و دشمنان حضرت علی -علیه السلام- نیز با توجه به خطبه‌ی غدیر بررسی شده، تا با این شناخت و ادراک حقیقت تولّی و تبرّی، بتوانیم طوری حرکت کنیم که از یاوران حضرت حجت -عجّل الله تعالی فرجه الشریف- که جداکننده‌ی صف دوست و دشمن است، قرار گیریم.

شناسنامه كتاب

نویسنده: فاطمه میرزایی ( لطفی‌آذر )

قطع: رقعی

تیراژ: 3000 جلد

 انتشارات: فکر آوران

 تعداد صفحات: 360 صفحه

تاریخ و نوبت چاپ: سال 1389 - چاپ اول

 لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
۱۰:۲۵ سه شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۶پاسخ


ممنون

۰۶:۳۰ سه شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۶پاسخ


چطوری می شه تهیه کرد؟

۱۵:۳۴ دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۳


پاسخسلام، در قسمت فروشگاه سایت، روی اسم کتاب بزنید و خرید کنید

۱۱:۱۰ شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۱۸

سهیلپاسخ


عالی