کربلا تقابل با سکولاریسم

آنچه در اين كتاب مي خوانيم...


 

 

 

قرآن، دو جبهۀ ملك و ملكوت را از بدو هبوط آدم، در سيرۀ انبياء: به صورت علمی و گزارش به ما نشان داده است. اما عاشورا می‌خواهد اين صحنه را به نمايش بگذارد تا اگر كسی با گزارش و تطبيق آيات نتوانست حركت كند، با نمايش عينی بتواند اين كار را انجام دهد.

حال می‌خواهيم مكتبی را معرفی كنيم كه در پرده، ولی با قدرت و در جامعيت تمام ظلمات گذشته، به ميدان اين مبارزه آمده است؛ مكتب سكولاريسم كه ريشۀ ايجاد آن است و به زمان رنسانس برمی‌گردد؛ زمانی كه كليساها از شدت بی‌محتوايی دينی، به عرضۀ دين در قالب‌های غلط پرداختند...

 


اين كتاب از چه سخن مي گويد؟


 

 

 

در عصر ماشين و تکنولوژی، نگرش جهان‌شمول، اين است که انسان برای انسان، توان تسخير طبيعت را خواهد داشت. در تفکر غالب بر دنيای متمدن، آنچه يافت می‌شود، سعادت نيست؛ بلکه سودجويی حيوانی به منظور کسب لذت است. درحالی‌که در انديشۀ متعالی اسلامی و بينش شيعی، انسان برای کمالات انسانی تعريف می‌شود و اين ميسر نيست، مگر با نيل به معرفت حسينی7 در حماسۀ کامل و عبرت‌آموز کربلا.

کربلا نمایشگر دو بُعد از ابعاد وجودی انسان است. پس اگر هر زمان عاشوراست، باید هرلحظه بنگریم که بازیگر کدام صحنه‌ایم. پس نه تنها راه امام، بلکه مکتب شیطانی اومانیسم و سکولاریسم یعنی انسان‌مداری و دنیاپرستی را نیز بشناسیم.

 


برخي از اهداف چاپ اين كتاب


 

 

 

بیان حيات آدمی از بهشت تا زمین

بررسی ریشه‌های اومانیسم

شناخت حقيقت ذاتی انسان

توضيحی دربارۀ مدرنیته در زمان انبیاء

عوامل و ترفندها و علل دین‌ستبزی در دنبا

ضرورت عمیق‌اندیشی

آيا تکنولوژی بد است؟

تمدن دینی چیست؟

کربلا نمایش سنت‌های الهی

 


شناسنامه كتاب


 

 

 

نویسنده: فاطمه میرزایی اهرنجانی

قطع: رقعی

تیراژ: 2000 جلد

انتشارات: فکرآوران

تعداد صفحه: 508 صفحه

تاریخ و نوبت چاپ: سال 1388 – چاپ اوللطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید